Читај да прочиташ, јер , ако не читаш, прочитаће те!

Издавачка кућа „Клет“ је покренула акцију „Читалачки маратон“. Циљ ове акције је промовисање читања. Акција подразумева оснивање читалачких клубова у оквиру којих ће се реализовати радионице. Сваки роман биће предмет једне радионице.
Читалачки клуб у нашој школи почео је са радом 13.12.2017. год. Оснивач клуба је професорка српског језика и књижевности, Весна Марјанов. Прва радионица је била припремна и подразумевала је упознавање ученика са планом и програмом рада. Говорили смо о значају неговања читалачких навика. Упловили смо у свет књижевности откривајући једни другима дела која су нас инспирисала и подстакла на размишљање. Започели смо заједничко путовање које ће нас одвести у један лепши свет, свет књижевности.